foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Wyrazem katolickości jest nie tylko braterska wspólnota ochrzczonych, ale także gościnność okazana cudzoziemcowi, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, odrzucenie wszelkich barier i dyskryminacji rasowej oraz uznanie osobowej godności każdego człowieka, czemu winna towarzyszyć aktywna obrona jego niezbywalnych praw” - pisał Jan Paweł II

Ruch Światło-Życie  - Diecezja Gliwicka - Rejon Tarnowskie Góry

 

Zobacz film o Sercu Jezusa

Drodzy Członkowie Apostolstwa Modlitwy! Mamy wyjątkową okazję zobaczenia w kinach na terenie Polski fabularno-dokumentalnego filmu o Najświętszym Sercu Jezusowym (będzie wyświetlany od 28 lutego 2020 roku). Jego reżyserem jest Andres Garrigo, a części fabularnej – Antonio Cuadri. Film powstał w Hiszpanii, a jego producentem jest Goya Producciones. 

Pragnę zachęcić wszystkie osoby, którym bliska jest cześć do Najświętszego Serca Jezusowego, aby skorzystały z tej nadzwyczajnej okazji. Niech nasza obecność w salach kinowych będzie liczna. Powiedzmy o tym filmie naszym znajomym, bliskim i niech nasze rodziny i wszyscy Członkowie Apostolstwa Modlitwy wezmą udział w jego projekcji. Upowszechnianie tego kultu to nasz szczególny obowiązek i potrzeba serca. Apostolstwo Modlitwy w Polsce objęło nad tym filmem Patronat Honorowy. Kiedy Patronka naszego stowarzyszenia, francuska siostra wizytka, św. Małgorzata Maria Alacoque zastanawiała się, w jaki sposób przekazać ludziom objawienie o niezgłębionej miłości Jezusa, usłyszała słowa: Ukaż im Moją miłość pod postacią widzialnego Serca. Niech obraz Mego Serca zostanie wystawiony na widok publiczny, tak ażeby każdy mógł Je zobaczyć. Nie ma innego znaku, który mógłby wzruszyć nieczułe ludzkie serca.  Polskę śmiało można nazwać drugą po Francji ojczyzną czci Serca Jezusowego.

O niej pisał już jezuita o. Kasper Drużbicki (1590-1662), jeszcze zanim doszło do objawień w Paray-le-Monial. Potem tę cześć szerzyli: bł. bp. Sebastian Pelczar, bł. Honorat Koźmński, św. Siostra Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, Służebnica Boża Rozalia Celakówna.  U schyłku XIX wieku kult ten przyjął się w Polsce bardzo mocno między innymi za sprawą Apostolstwa Modlitwy, przy czym na wielką skalę rozpowszechnił się zwyczaj poświęcenia rodzin Bożemu Sercu. Cały naród polski aż cztery razy poświęcono Sercu Jezusowemu (w 1920; 1921; 1951 i 2011 roku). Wciąż żywe są takie praktyki religijne jak: nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe czy Godzina Święta. Zadbajmy o to, aby Jezus mógł zapisać nasze imiona w swoim Sercu, jak to obiecał św. Małgorzacie Marii Alacoque. Wszystkim życzę miłego czasu spędzonego w kinie i niezapomnianych przeżyć z tej projekcji filmowej.
Krajowy Dyrektor Apostolstwa Modlitwyks. Stanisław Groń SJ 

 

Najświętsze Serce” pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym już w polskich kinach!

Dlaczego nakręcono „Najświętsze Serce”?

Żyjemy w czasach, gdy nienawiść zyskuje coraz większą siłę w relacjach międzyludzkich; Serce Jezusa zostało odrzucone i „zamrożone” przez egoizm, kłamstwo i ignorancję. Tym filmem chcemy pokazać siłę wszechmocnej miłości wcielonej w ludzkie serce, gotowe się poświęcić dla naszego szczęścia.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów katolickich tego roku. Dystrybucję kinową zapowiedziano już w kilkunastu krajach. Polska premiera będzie mieć miejsce zaledwie tydzień po premierze światowej.

O czym opowiada film?

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.

Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych. To tam na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

Ważny czas dla czcicieli Najświętszego Serca

Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Miało to miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. W związku z tym aktem oddania papież Benedykt XV przysłał list, w którym napisał: „Nic stosowniejszego nie mogliście podjąć celem naprawienia zła naszych czasów, jak ulegając zachętom papieskim ojczyznę Waszą poświęcić Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Jego kult święty w narodzie rozszerzać coraz więcej i więcej”. Wcześniej, bo w 1899 roku papież Leon XIII poświęcił Najświętszemu Sercu całą ludzkość.

***

Wielkim orędownikiem kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa był św. Jan Paweł II, który mówił, że „Bóg objawia swą miłość w Sercu Chrystusa”. W 1999 roku w Warszawie powiedział: „Pragnę przekazać słowa aprobaty i zachęty tym, którzy w Kościele z jakiegokolwiek tytułu praktykują, pogłębiają i krzewią kult Serca Chrystusa, posługując się językiem i formami dostosowanymi do naszych czasów, tak aby móc go przekazać następnym pokoleniom w tym samym duchu, jaki zawsze go ożywiał”.

Niech ten film będzie odpowiedzią na apel św. Jana Pawła II i darem dla Niego w przededniu 100. rocznicy urodzin papieża Polaka.

Film „Najświętsze Serce” w kinach od 28 lutego, dystr. Rafael Film, www.rafaelfilm.pl

Nowości OAZA.PL

Aktualności – OAZA.PL

22 listopad 2024

Ruch Światło-Życie
  • Zmarł Ks. Franciszek Kołacz

    17 listopada b.r. w wieku 93 lat i w 69 roku kapłaństwa odszedł do Pana ks. Infułat Franciszek Kołacz, od początku lat 80. związany z Domowym Kościołem, gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie, założyciel i opiekun kręgów DK w parafiach, gdzie posługiwał, moderator diecezjalny DK Archidiecezji Krakowskiej, moderator krajowy DK (w latach 1996-2000). Urodził się w 1931 

    Czytaj więcej

    Artykuł Zmarł Ks. Franciszek Kołacz pochodzi z serwisu OAZA.PL.

  • Strefa wsparcia dla animatorów

    Z różnych spotkań i rozmów powstał pomysł stworzenia na Facebooku przestrzeni, którą nazwaliśmy “Strefą wsparcia dla animatorów”. Ma to być miejsce dla osób doświadczających jakiegoś braku inspiracji w swoim środowisku, które czują, że potrzebują czegoś więcej, a nie mają przestrzeni, w której mogą się rozwijać.  Na „Strefę wsparcia” składają się strona na Facebooku i połączona 

    Czytaj więcej

    Artykuł Strefa wsparcia dla animatorów pochodzi z serwisu OAZA.PL.

  • Zmarł + „Dziadek”

    Dziś dotarła do nas wiadomość o śmierci Ks. Bogdana Stanisława Nowackiego. Zwanego przez wielu Oazowiczów „Dziadkiem”. Oto krótki biogram: „Dziadek” tak ks. prałat Bogdan Stanisław Nowacki już od pierwszych lat kapłaństwa był nazywany przez swoich wychowanków. W ten sposób ks. Bogdan i młodzież chcieli uniknąć inwigilacji Urzędu Bezpieczeństwa – organu Polski Ludowej podczas wspólnych wyjazdów 

    Czytaj więcej

    Artykuł Zmarł + „Dziadek” pochodzi z serwisu OAZA.PL.

Modlitwa

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

 

     Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę.

Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła.

Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła.

Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski .................... o którą najpokorniej proszę.

Amen.